TECHNOLÓGIE

Spracovanie titánu

 

Kvalitné spracovanie titánu je základ. Presne vieme, aké nástroje sú pre dokonalé spracovanie potrebné. Poznáme najhlbšie tajomstvá, aby sme mu dali správnu podobu a využili všetky jeho funkcie a vlastnosti.

To je taktiež dôvod prečo sú práve flexové stranice vyrobené z materiálu Beta Titan (zliatina titánu, vanádu a hliníka), zatiaľ čo očnice sú z čistého titánu. Sme schopní nájsť dokonalú rovnováhu medzi technológiami, umením a dizajnom. 

Titán je špeciálny netoxický a hypoalergénny materiál s jedinečnými vlastnosťami, ktorý sa veľmi hodí na výrobu okuliarov. Okuliare z titánu sú o 48% ľahšie ako okuliare z niklu/striebra. Vzhľadom k ľahkosti a mechanickým výkonom je to materiál s najlepším pomerom pevnosti a hmotnosti.

Jedná sa o kombináciu komfortu a dizajnu vážiacich len 2,4 g. Pojmy ľahkosť a sila dostávajú pri okuliaroch Blackfin úplne nové zmysly.


BLACKFIN Nano-Plating

  

Blackfin Nano-Plating je proces, ktorý je vymyslený a patentovaný našou spoločnosťou za pomoci našich technologických partnerov. Celý proces prebieha vo vákuu. Dôležitým prvkom je proces sublimácie - tzn. povrch okuliarov sa premení do plynného skupenstva a farba sa potom priamo nanáša na rám do tej doby, než je kompletná.